leden

Tříkrálovou sbírku můžete podpořit nejen během ledna do pokladniček, které nesou tři králové, ale i celoročně darem na bankovní účet. Děkujeme Vám!

PŘÍBĚH TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY

únor

V programu Adopce na dálku® můžete podporovat konkrétní dítě nebo přispět jednorázově na vzdělávací programy v Indie, Ugandě a dalších zemích.

SESTRA MARIA GORETTI

březen

Váš dar umožní Charitě věnovat se dětem, u kterých hrozí rizikové chování, a motivovat je ke smysluplnému a podnětnému trávení volného času.

PAVLÍKŮV PŘÍBĚH

DUBEN

Podpořte, prosíme, vybavení stávajících charitních obchůdků a založení nových.

 

PŘÍBĚH PANÍ ŠÁRKY

KVĚTEN

Podpořte odborné poradenství a terapii pro oběti domácího násilí, které je poskytováno zdarma, aby bylo dostupné všem potřebným.

PŘÍBĚH PANÍ NANY

ČERVEN

Podpořte provoz azylových domů, aby se mohli rodiny v tísni odrazit ode dna a začít znovu.

PŘÍBĚH PANA VLASTISLAVA

ČERVENEC

Podpořte ženy, které jsou v nouzi nebo bez domova. Denní centrum je jejich jediné útočiště před mrazem a nebezpečím nočního města.

PŘÍBĚH PANÍ MARUŠKY

SRPEN

Vaše podpora Domova se zvláštním režimem dá seniorům s Alzheimerovou chorobou šanci prožít důstojné stáří.

PŘÍBĚH PANÍ ALŽBĚTY

září

V programu Adopce na dálku® můžete podporovat konkrétní dítě nebo přispět jednorázově na vzdělávací programy.

PŘÍBĚH JIMMIHO Z UGANDY

říjen

Podpořte rozvoj pečovatelské služby, aby byla dostupná co největšímu počtu lidí, kteří ji potřebují.

 

PŘÍBĚH PANA MILOSLAVA

Listopad

Pomozte lidem na ulici. Vaše pomoc může v mrazivých dnech zachránit život a lidem, kteří jsou na okraji společnosti dát novou šanci.

PŘÍBĚH PANA JOSEFA

prosinec

Vaše pomoc umožní dětem v Ugandě chodit do školy a získat kvalitní vzdělání.

PŘÍBĚH EDWARDA Z UGANDY

Příběh pro duben: Práce mě vrátila do života

Příběh pro duben: Práce mě vrátila do života

Těžká nemoc vyřadila před lety paní Šárku ze zaměstnání i z běžného života. Bez doprovodu nebyla schopna ani vycházet z domu. Když se její stav po několika měsíčním léčení zlepšoval, narazila na inzerát nabízející zaměstnání v benefičním obchůdku Farní charity Beroun. Práce ji doslova vrátila do života. Baví ji pomáhat druhým a je ráda, že na svou práci slyší jen chválu.

Paní Šárka: Práce mě vrátila do životaMůj příběh začal v roce 2013. Po rodičovské dovolené jsem se vrátila do svého předchozího zaměstnání jako prodavačka v řeznictví. Před rodičovskou dovolenou jsem tuto práci vykonávala asi 10 let. Práce mě bavila a postupem času jsem se vypracovala na zástupce vedoucího. Tou dobou se mi ale začaly objevovat zdravotní problémy. Lékaři si se mnou nevěděli rady, a až po několika měsících a spoustě vyšetření vyřkli ortel. Neuroborelióza.

Nemoc mě zasáhla opravdu ve velké míře. Bylo to tak neúnosné, že jsem nebyla schopna bez doprovodu vycházet z domu. Bála jsem se všeho a všech. Přišla jsem o práci a vlastně i o svoji svobodu. To co pro jiné bylo každodenní rutinou, pro mě bylo malé vítězství. Tak to trvalo téměř dva roky. Tenkrát jsem ztrácela naději a myslela, že můj život už nemá cenu.Paní Šárka: Práce mě vrátila do života

Hledala jsem tak dlouho pomoc, až jsem našla soukromého lékaře v Praze, který mne několika měsíčním léčením, dostal z toho nejhoršího. Byla jsem na cestě k uzdravení, když jsem úplnou náhodu narazila na inzerát s nabídkou zaměstnání v benefičním obchůdku provozovaném Farní charitou Beroun. Řekla jsem si: „Musím to zkusit a dát se už konečně dohromady.“. A taky se tak stalo. Moje práce mě vrátila do života. Přestala jsem brečet sama nad sebou a myslím raději na pomoc druhým.

Moje práce mne velmi baví. Zanedlouho to budou už dva roky, co zde pracuji. Jsem v každodenním kontaktu s lidmi, snažím se pomáhat, psát o obchůdku články do novin, zahájila jsem sbírku víček pro nemocného chlapečka a to vše mě dělá šťastnou. Také je bezva, že moji nadřízení dokáží moji práci ocenit a nešetří chválou. To je motor, který mě posouvá dál.

Od doby co zde pracuji, není po borelióze ani památka a já se cítím opravdu dobře a práce zde mě naplňuje.


Charitní benefiční obchůdek je místo, kam můžete odložit věci, které už nepotřebujete, kde můžete levně nakoupit mnoho užitečného a kde máte jistotu, že zaplacená cena pomůže Charitě pomáhat lidem v tísni. V obchůdcích pracují dlouhodobě nezaměstnaní a pomáhají dobrovolníci. Charita provozuje v pražské arcidiecézi již osm charitních obchůdků.